GLAS OCH KERAMIK / Glas / Fat 6961383
*
nr 696 1383
Fat
keramik, 1867, dia 31
Utrop:
600 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2011
kl 18:56:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 10:17:42
1
300 kr
9/5 15:28:59
2
550 kr
9/5 15:51:28
1
500 kr
9/5 15:51:42
1
700 kr
9/5 18:34:52
2
700 kr
9/5 18:35:31
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat glas keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
*
Fat
nr 696 1383
Fat
keramik, 1867, dia 31
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 10:17:42 | 1 | 300 kr |
9/5 15:28:59 | 2 | 550 kr |
9/5 15:51:28 | 1 | 500 kr |
9/5 15:51:42 | 1 | 700 kr |
9/5 18:34:52 | 2 | 700 kr |
9/5 18:35:31 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat glas keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42